Bangkoki luxus
A Hong Kongban nemrég tesztelt luxus helyekhez hasonlókat sikerült tesztelni Bangkokban is a thaiföldi utunk során, egy részét tudtomon és szándékomon kívül. Történt ugyanis, hogy párom meglepetéssel készült, no nem kedvességből, hanem hogy ne tudjak közbelépni.
Ez a bejegyzés nem egy utazásról vagy egy városról szól, hanem két olyan különleges helyről, ahová elég nehéz bejutni. Az egyikhez kizárólag Qatar Airways business osztályú jegy, a másikhoz egy vastag pénztárca a belépő. Örülök, hogy nekünk mindkettőt lehetőségünk volt kipróbálni, mégpedig nem valami "együttműködés" vagy meghívás keretében, hanem saját erőnkből, fizető vendégként.
Nem vagyunk egyformák, vannak akiket ezek a helyek egyáltalán nem vonzanak, másokat pedig – kis túlzással – csak ez érdekel. Kéretik ennek figyelembevételével olvasni – vagy nem. Nem érdemes azon gondolkodni vagy háborogni, hogy mi értelme van ilyen dolgokra pénzt és időt költeni, mikor mást is lehetne csinálni, ráadásul olcsóbban. Nem vagyunk egyformák, mindannyian mást találunk érdekesnek és felfedeznivalónak.
Hotel Conrad Premium Room
A múltkori luxus hotel foglalásról tudtam és áldásomat adtam rá, de lelkére kötöttem páromnak, hogy ezzel be is lehet fejezni... Ezért próbálta az utolsó pillanatig titokban tartani, hogy Bangkokban szintén a Conrad Hotelbe foglalt szállást. Egy akciót kihasználva először hűségpontokat vásárolt, majd azokkal foglalta a szállást, így – állítólag – nagyon kedvező áron jutottunk a két éjszakához. Érdekesség, hogy ez a hotel közvetlen szomszédja annak, amelyikben legutóbb szálltunk meg.
Bár a saroklakosztály most nem jött össze, egy prémium szoba upgrade-t és executive lounge belépést így is kaptunk a törzsvendég státuszra. A szoba így eggyel nagyobb méretű volt, ami azt jelentette, hogy az ágy mellett bőven maradt hely egy íróasztalnak, kanapénak és dohányzóasztalnak is, a hatalmas fürdőszobában pedig a zuhanyzó mellett egy szabadonálló kád is befért. A recepciósokkal történő hosszas alkudozás következtében sikerült egy nyugatra néző szobát szerezni, ami a környező épületek között az Amerikai Nagykövetség erődítményére épületére nézett.
A szobában gyümölcs bekészítés és a hotel kiselefántja várt minket, továbbá kaptunk két üveg ásványvizet és egy kis nassolnivalót üdvözlőkártyával. Este úgynevezett turndown service volt, melynek során "felkészítették" a szobát éjszakára. Ez abból állt, hogy az ágy mellé odakészítették a papucsokat, felhajtották a takaró két szélét, az éjjeliszekrényekre tettek egy-egy üveg vizet, a fürdőszobában kicserélték a napközben használt törülközőket és kikészítették a pipere dolgokat.
A három emelettel feljebb lévő Executive Lounge verte a hong kongit, mert ez sokkal tágasabb volt és az ülőhelyek száma is több volt. Ennek ellenére is előfordult, hogy valakinek nem jutott hely, őket az emeleten lévő másik lounge-ba, illetve a második emeleten lévő étterembe irányították át. A személyzet folyamatosan a vendégek rendelkezésére állt, az étkezések alatt tőlük lehetett a koktélokat, kávét, illetve a reggeli során a frissen elkészített tojásokat megrendelni.
Az étkezésekről egyébként csak pozitívan tudok nyilatkozni. A reggeli választék kilencven százalékban megegyezett a lenti közös reggelizőhelyével ami dícséretes, mert sok helyen helyszűke miatt a lounge választéka kisebb szokott lenni. Itt mindenféle ázsiai és nyugati fogás volt amit csak el tud képzelni az ember a lazactól a pisztáciás croissanon, omletteken és sült kolbászokon át a savanyított tonhalig.
Délutánonként meglepő módon nem csak egy étkezés volt, hanem kettő. Kora délután afternoon tea volt, ami mellé szendvicseket, scone-t és süteményeket kínáltak, majd késő délután következett a cocktail hour, ahol szinte teljes értékű büfé vacsorát kínáltak az italok mellé. Ezen felül kis amuse bouche falatkákat is hordtak körbe.
Hong Konghoz hasonlóan már Bangkokban is többször jártunk, így itt sem nyomasztott minket a városnézés kötelessége, volt időnk a lounge mellett még a medencét is alaposan letesztelni. A személyzet itt is mindent megtett, mikor kiértünk a hetedik emeleten lévő teraszra, a medence mellett szolgálatban lévő hölgy közölte, hogy "elkészít" két nyugágyat nekünk. Fogalmam sem volt, hogy mit kell egy nyugágyon elkészíteni, amíg a hölgy rá nem terített egy törülközőt, majd egy másodikat párnaformára hajtogatva a fejrészhez tett. Ezzel nem ért véget a törődés, a hideg frissítő kendő és jeges víz mellett egyik nap gyümölcsőt, másik nap kis fagylaltot kínáltak.
Összefoglalva azt kell mondjam, hogy sajnálom, hogy a lakosztály nem jött össze, mert úgy lett volna igazi az összehasonlítás, de az itteni szolgáltatás és színvonal még magasabb volt, mint a hong kongi szállodában. Utolsó napon délután négyig kaptunk késői kijelentkezést, ami meglepően nagylelkű, pláne, hogy így a kijelentkezés után is részt tudtunk veni az afternoon tea-n.
Qatar Airways Premium Lounge
Ha már Hong Kongban írtam az ottani várókról, itt is megemlítem a legjelentősebbet. Bár ez "csak" business váró, azok között kiemelkedő színvonalú. A Qatar prémium várója a business és first utasoknak kínál kis pihenést a járat indulása előtt. A lounge nem okoz csalódást, a légitársaság nevéhez méltó színvonalat és ellátást kapnak az utasok.
A nagy alapterületű lounge több különálló teremből áll, melyekben különböző ülőhelyek találhatóak az egyedül és a társasággal utazók számára. Érdemes korán érkezni, mert járat indulás előtt a váró zsúfolttá tud válni. A légitársaság többi prémium várójához hasonlóan itt is megtalálható a jellegzetes csillag alakú dísz szökőkút körülötte székekkel, melyet látva máris fájni kezd a térdem és a lábujjaim. A lounge ablakai a repülőtér többi részére és az épületek között lévő gondozott kertre néznek.
Az éttermi részen a középponti szerepet betöltő kör alakú sziget egyik fele bárként, másik fele büféként funkcionál. A hideg és meleg, ázsiai és arab fogásokat felvonultató választék mellett a la carte étkezés is választható. A választék bőséges, az ételek ízletesek, a személyzet pedig kedves és gyors. Ha ez nem lenne elég, a váró többi részén is kis szigetek vannak elhelyezve üdítőkkel és nassolnivalókkal.
A lounge végében a WC rész mellett zuhanyzók is találhatóak. Bár messze nem olyan extravagánsak, mint a Cathay hong kongi habfürdője, de ez nem is várható el egy business szintű, nem hazai repülőtéren lévő várótól. Egy mediterrán vagy ázsiai városnézés után nagyon jó, hogy nem izzadtan kell a gépre szállni.
A váró egyébként már nem sokáig lesz élvezhető a jelenlegi helyén, a repülőtér nemrégiben átadott szatelit termináljának emeletén már megvan a helye az új lounge-nak. Az elkerített rész alapján sokkal nagyobb lesz, mint a jelenlegi, remélhetőleg ez megoldja az időnkénti zsúfoltságot.
< Előző bejegyzés Következő bejegyzés >
Ha tetszett a bejegyzés és szeretnél még többet megtudni, kövesd a blog Facebook oldalát és Instagram profilját is, ha pedig van blog.hu felhasználói fiókod, a jobb felső sarokban beállíthatod követésre a blogomat, így értesítést kapsz, ha új cikk jelenik meg.